Preklápacia a veľmi populárny nástroj k obnove medzistavcových platničiek. Preklápanie pacienta postupne v rôznych uhloch, (s fixáciou nôh), dochádza k celkovému uvoľneniu chrbtice vďaka zmene polohy tela.

Inverzný stôl – (tzv. Rehabilitačná lavica či trakčnú lavicu) inSPORTline je moderný rehabilitačné pomôckou. Lavica Vás dokáže plynule pretočiť do pozície, kedy hlavou smerujete smerom k zemi. V tejto pozícii dochádza k aktívnemu uvoľňovaniu svalového napätia. Pri pravidelnom použití taktiež dochádza k uvoľneniu zablokovaných chrbta aj uvoľňovanie dýchacích ciest. Relaxáciu na inverznom stole inSPORTline odporúčajú maséri i lekári zaoberajúci sa rehabilitáciou tela pre jej blahodárne účinky na ľudský organizmus. Nosnosť lavice je 120 kg.

Trakčnú lavicu bolo vyvinuté pre preventívne a liečebné využitie pri bolestiach a ochorení chrbta, chrbtice a pohybového systému. Trvalé jednostranné zaťaženie, či už v polohe v sede alebo v stoji, tak typické pre náš súčasný život, vedie postupne k preťaženiu a následne k poškodeniu preťažovaných častí tela.

  • preťaženie žilného obehu dolných končatín
  • preťaženie medzistavcových platničiek
  • preťaženie bedrových kĺbov
  • preťaženie vnútorných orgánov (v polohe v sede)
  • Obrátená poloha na trakčnej lavici vyrovnáva preťaženia tým najprirodzenejším a najefektívnejším spôsobom.

Lehátko by nemali používať pacienti s vysokým tlakom, po operáciách a srdcových problémoch.